Jesteś tutaj: Home

Odpis aktu stanu cywilnego przez internet

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 04 styczeń 2020 20:57

Wciąż poszerza się katalog usług administracyjnych, które można zrealizować przez internet, bez konieczności odwiedzania urzędu. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że można w ten sposób uzyskać np. odpis aktu urodzenia, przez co nowożeńcy nie muszą zaprzątać rodzicom głowy w poszukiwaniu oryginalnych dokumentów.

Usługa funkcjonuje od dwóch lat i skorzystało z niej około 83 tys. osób. Wniosek o wydanie odpisu można złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP, konieczne jest jedynie posiadanie poświadczone profilu zaufanego, co można uczynić, jeżeli ktoś do tej pory tego nie zrobił, np. na poczcie, taką usługę oferują również banki w ramach bankowości internetowej (bez wychodzenia z domu).

 

Najszybciej na platformę dostać się poprzez wpisanie adresu gov.pl

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy