Jesteś tutaj: Home

Wenderlich: My liczymy na współpracę ze wszystkimi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 styczeń 2020 14:22

Powołany wczoraj wiceminister Jarosław Wenderlich, wraz z ministrem Łukaszem Schreiberem zarzucili na dzisiejszej konferencji prasowej politykom Platformy Obywatelskiej, że w sprawie dochodów samorządów posługują się dezinformacją oraz półprawdami.

 

Konferencje rozpoczęło jednak oficjalne przedstawienie nowego wiceministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - To dla mnie jest duże wsparcie i duża pomoc, bo pan minister Jarosław Wenderlich to doskonały prawnik, radca prawny, z doświadczeniem samorządowym i administracyjnym – mówił minister Łukasz Schreiber.

 

- To wielka misja i wielka odpowiedzialność i wielkie zadania jakie przede mną są stawiane – powiedział wiceminister Wenderlich - My liczymy na współpracę ze wszystkimi, bo się nie zamykamy. Wszystko dla dobra Rzeczypospolitej, dla dobra regionu i oczywiście dla dobra miasta Bydgoszcz.

 

 

Minister Łukasz Schreiber odniósł się do tematyki finansów samorządów po obniżce podatku dochodowego - Jesteśmy świadkami kampanii dezinformacji i półprawd, która jest dość natarczywie prowadzona od kilku tygodni pod hasłem, że brakuje 100 mln zł rzekomo miastu Bydgoszczy, że te pieniądze ktoś zabrał, rząd zabrał pieniądze i nie można realizować inwestycji.(...) Zwrócę państwu uwagę, że te pieniądze nie zostały przekazane do budżetu żeby finansować społeczne programy, te pieniądze pozostały w rękach mieszkańców Bydgoszczy. To każdy z mieszkańców Bydgoszczy otrzyma to w mniejszym podatku jaki zapłaci.

 

Zdaniem Schreibera jeżeli politycy PO czują się obniżką podatków pokrzywdzeni, to mogą zaproponować - Jeżeli ktoś twierdzi, że rząd pozbawił tych środków, to może zaproponować, aby mieszkańcy się samoopodatkowali.

 

Do wypowiedzi polityka odniósł się w komunikacie Urząd Miasta Bydgoszczy: Politycy PiS wprowadzają mieszkańców w błąd. Miasto Bydgoszcz będzie miało niższe o około 100 mln zł dochody od wcześniej planowanych z powodu decyzji rządu. Problem dotyczy samorządów w całej Polsce. Manipulacja polityków PiS polega na tym, że nie mówią, iż wspominany przez nich wzrost dochodów już dawno był zaplanowany i trwa od wielu lat. Jest wydawany choćby na inwestycje, które widzimy w każdej części miasta. Mniej o 100 milionów od wcześniej zaplanowanych to mniej inwestycji już zaplanowanych, wydatków na szkoły, komunikację publiczną i inne sfery życia miasta.  Miasto na koniec 2018r. miało nadwyżkę operacyjną w budżecie ok. 250 mln zł, a w 2020r. będzie to ok. 150 mln zł. 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy