Jesteś tutaj: Home

Wojciech Bulanda oficjalnie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 23:01

Oficjalnie radnym się staje w momencie złożenia uroczystego ślubowania. Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy ślubowanie złożył Wojciech Bulanda, aktywista lokalnych środowisk rowerowych, zaangażowany od wielu lat Bydgoską Masę Krytyczną. Mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej.

Nowy radny pierwszego dnia pełnienia mandatu miał okazję zabrać głos. W trakcie pierwszego czytania budżetu na 2020 rok Wojciech Bulanda upomniał się o basen na Miedzyniu, który z uwagi na zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego dla samorządów, został przesunięty do budowy w kolejnych latach.

 

Prezydent Rafał Bruski w odpowiedzi pogratulował radnemu debiutu i zadeklarował, że jeżeli znajdą się dodatkowe środki, to będzie ta inwestycja brana pod uwagę jako pierwsza, wyższy priorytet będą miały jedynie inwestycje możliwe do dofinansowania przez Unię Europejską - Moralnie taką deklarację mogę złożyć – powiedział prezydent Rafał Bruski.

 

Wojciech Bulanda objął mandat po wygaśnięciu mandatu Agnieszki Bąk, której centrum życiowym stała się Bruksela i Strasburg, w związku z objęciem funkcji asystentki akredytowanej europosła Radosława Sikorskiego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.