Jesteś tutaj: Home

Przetargi na dokończenie S-5 się przedłużają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 26 listopad 2019 17:35

Dzisiaj mieliśmy poznać oferty w przetargach na dokończenie odcinków drogi ekspresowej S-5: Nowe Marzy – Dworzysko i Dworzysko – Aleksandrowo (okolice Osielska). Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z uwagi na dużą liczbę zapytań potencjalnych oferentów, zmieniła jednak termin otwarcia ofert.

Otwarcie ofert nastąpić ma 11 grudnia, wówczas poznamy oferty złożone w przetargu i rozpocznie się wielotygodniowy etap analizowania ich przez inwestora. Możliwe są później odwołania, stąd też podpisanie umowy na dokończenie prac, nastąpi dopiero za kilka miesięcy.

 

Na odcinku Nowe Marzy – Dworzyskowo wykonano zaledwie 23% zaawansowania rzeczowego, natomiast na odcinku Dworzyskowo – Aleksandrowo 21,5%. Odcinki te realizowała włoska firma, z którą umowę zerwała GDDKiA, z uwagi na niezadowalający postęp prac. Włosi byli też obecni na odcinku Białe Błota – Szubin, tutaj również poszukiwany jest nowy wykonawca, ale w listopadzie doszło już do otwarcia ofert.

 

Najbardziej zaawansowany jest odcinek od granicy województwa wielkopolskiego do Jaroszewa (okolice Żnina), gdzie pod koniec października zaawansowanie rzeczowe przekroczyło 90%. Ponad 80% zaawansowania ma miejsce natomiast na odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn tzw. północnej obwodnicy Bydgoszczy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP