Jesteś tutaj: Home

WZL nr 2 przejmie warszawski WZL nr 4

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:45

W pierwszym kwartale 2020 roku dojdzie do fuzji Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie. Bydgoskie WZL kupi warszawskie zakłady.

W praktyce dojdzie do rozwiązania WZL nr 4 w Warszawie, a cały majątek przejmą Wojskowe Zakłady Lotnicze z siedzibą w Bydgoszczy. We wrześniu akcje warszawskiej spółki wyceniono na 117,5 mln zł, natomiast bydgoskich zakładów na ponad 240 mln zł. Dokładna data fuzji zostanie ustalona przez sąd rejestrowy, planuje się jednak dokonać tego w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Oba zakłady są częścią zbrojnego holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa, stąd też są to wewnętrzne zmiany akcjonariatu. WZL nr 4 w Warszawie specjalizuje się w silnikach odrzutowych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy