Jesteś tutaj: Home

W bloku trzymała 14 psów i kilka kotów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 październik 2019 11:46
W bloku trzymała 14 psów i kilka kotów Fot: KWP

Mieszkanka Wyżyn przetrzymywała w bloku dużą liczbę zwierząt, które przebywały w fatalnych warunkach, ponadto okazało się, że znęcała się nad nimi. Do schroniska zwierzęta trafiły po interwencji policji.

- Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że jedna z mieszkanek osiedla ma znęcać się nad zwierzętami. Dotyczyć to miało psów i kotów, które kobieta przygarnęła i trzyma w mieszkaniu. Wiedząc, że bydgoszczanka nie wpuszcza nikogo do domu, policjanci poprosili o pomoc pracownika Animals. Pod pretekstem rozmowy z nim kobieta wyszła przed blok. Wówczas do działania przystąpili funkcjonariusze, którzy wraz z 54-latką poszli do jej mieszkania. Kobieta była wulgarna i agresywna w stosunku do policjantów, nie chciała ich wpuścić do środka – informuje podkom. Lidia Kowalska.

 

W mieszkaniu przebywało 14 psów, 8 kotów oraz królik, które były zaniedbane. W mieszkaniu panował bałagan, odchody zwierząt znajdowały się na podłodze. Wszystkie zwierzęta trafiły do bydgoskiego schroniska. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Do czasu rozpatrzenia sprawy przez sąd, prokurator zakazał jej posiadania zwierząt domowych.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj