Jesteś tutaj: Home

Wstępne dane o bezrobociu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 10 maj 2013 14:25

W ciągu kwietnia liczba bezrobotnych w kujawsko-pomorskim spadła o prawie 4 tys. osób, czyli 2,5%. Nie ma jednak z czego się cieszyć, gdyż w tym miesiącu tendencja każdego roku jest spadkowa, a patrząc na dane z roku 2012, to liczba bezrobotnych pod koniec kwietnia była o ponad 5 tys. wyższa niż przed rokiem.

Wojewódzki Urząd Pracy przedstawił wstępne wyniki, zatem nie znamy jeszcze statystyki dla poszczególnych powiatów. Dowiadujemy się jednak, że w powiecie inowrocławskim liczba bezrobotnych spadła o 450 osób, co jest na pewno dobrą wiadomością. Z kolei w mieście Bydgoszczy zwiększyła się liczba bezrobotnych o ponad 100 osób. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów