Jesteś tutaj: Home

Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 16 wrzesień 2019 16:34

Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Badanie Palade z 15 września wskazuje jako faworytów w wyborach do Senatu Andrzeja Kobiaka i Krzysztofa Brejzę. Już jednak w typowo sejmowym głosowaniu lepszy wynik powinien uzyskać PiS – 40% , co daje 5-6 mandatów. Koalicja Obywatelska może liczyć na 34%, czyli 4-5 mandatów. Lewica z 14% ma szansę nawet na 2 mandaty. PSL – Kukiz z 7% poparcie nie wiadomo czy zdobędzie mandat. Konfederacji Palade daje w okręgu bydgoskim 3,5%.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów