Jesteś tutaj: Home

Powstanie mapa międzynarodowych szlaków rowerowych w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 17 sierpień 2019 12:18

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął postępowanie na opracowanie map przebiegu dwóch międzynarodowych dróg rowerowych EuroVelo nr 2 i 9. W praktyce będzie to też opracowanie ich przebiegu, bowiem dzisiaj znamy tylko orientacyjny ich przebieg. Wykonawca będzie musiał opracować szczegółowy przebieg, aby był on jak najbardziej atrakcyjny dla użytkowników jednośladów.

EuroVelo to projekt Europejskiej Federacji Cyklistów wspierany przez Unię Europejską. Również fundusze europejskie wspomogą opracowanie przebiegu szczegółowej trasy w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Droga EuroVelo9 nazywana ,,Bałtyk – Adriatyk” biegnie przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy i Chorwację. W specyfikacji zamówienia przyjęto, że biec będzie ona w naszym województwie przez Mogilno, Strzelno, Kruszwicę, Inowrocław i Bydgoszcz.

 

Droga EuroVelo2 zaczyna się w Irlandii i biegnie przez Wielką Brytanię, a następnie już na kontynencie przez Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś, aż do stolicy Rosji Moskwy. Dla kujawsko-pomorskiego przyjęto przebieg: Mogilno – Strzelno – Kruszwica – Włocławek.

 

 

W trakcie opracowywania przebiegu tych dróg planowane mają być konsultacje z samorządowcami, przez których teren przebiegać będzie szlak.

Urząd Marszałkowski wybrał ofertę firmy VISION Managment& Consulting z Gdańska, która zaoferowała najniższą cenę za opracowanie mapy – niecałe 19 tys. zł. Najdroższa oferta jednej z warszawskich firm przekroczyła 120 tys. zł. Zadanie dofinansuje Unia Europejska z programu Interreg Europa. Mapa powinna być gotowa do końca stycznia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów