Jesteś tutaj: Home

Wygraj zaproszenie do komory normobarycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 17:43

W specjalnych komorach normobarycznych istnieją jedyne w swoim rodzaju warunki atmosferyczne – większe ciśnienie oraz więcej tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Przebywanie w tych warunkach wpływa pozytywnie na zdrowie, stąd też ma zastosowanie terapeutyczne. Mamy dla naszych czytelników dwa zaproszenia do komory normobarycznej w Osielsku.

 

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ KOMORY NORMOBARYCZNE?

Normobaric Room to normobaryczna komora ciśnieniowa. Powietrze w komorze wzbogacone jest w tlen (od 32% do 40%, podczas gdy w powietrzu atmosferycznym jest go ok. 20%). Komora wyposażona jest w śluzę, stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz - 1500 hPa i na zewnątrz - 1000 hPa. Zawartość dwutlenku węgla w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7% do 1.3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz jest go zaledwie 0,03%. Dodatkowo, w komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego znajduje się od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz. Wszystkie te parametry składają się na specyficzny stan powietrza w komorze, które jest idealnie czyste i dzięki któremu (przede wszystkim poprzez zwiększoną zawartość tlenu) organizm dotlenia się dużo łatwiej, szybciej i intensywniej, niż podczas przebywania poza komorą.

 

 

ELIKSIR ZDROWIA I MŁODOŚCI!

Na warunki panujące w komorach normobarycznych składają się przede wszystkim: zwiększona zawartość tlenu, podwyższone ciśnienie atmosferyczne, a także większa ilość wodoru i dwutlenku węgla. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr. Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu czyli Normobaric Room, już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia. Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii, szeroko zalecanej przez lekarzy. Odpowiednie dotlenienie to warunek dobrej jakości życia. Również dzięki podwyższonemu ciśnieniu panującemu w komorze wszystkie komórki organizmu stają się bardziej dotlenione, przyspiesza się rozwój naczyń krwionośnych, tkanki nabłonkowe szybciej się regenerują, w komórkach skóry wytwarza się więcej kolagenu, komórki odpowiedzialne za zdrowie tkanki kostnej zwiększają swoją aktywność. Dzięki podwyższonemu stężeniu wodoru zwalczane są wolne rodniki powodujące starzenie się organizmu, a sam wodór jako taki, spowalnia podziały komórek wydłużając ich życie, a co za tym idzie życie całego organizmu. Podwyższona ilość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki ciała, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Sprzyja to również szybszemu gojeniu się ran oraz wspomaga organizm w walce z zakażeniami, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, przyspiesza eliminację szkodliwego tlenku węgla.

 

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

W terapii normobarycznej kluczowym jest korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Komory Normobaric Room produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Normobaric Room posiada także znak CE – spełnia więc wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

 

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia do znajdującej się przy ulicy Słonecznej 21 komory normobarycznej na trwającą 1,5h – 2h terapię, ufundowaną przez firmę Ekonstal.

 

Nagrodę rozlosujemy wśród osób, które do dnia 25 lipca 2019 roku udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytania:

1. Pod jakim patronatem (wydarzenie - wystarczy wymienić jedno) obchodzony jest rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim?

2.Jakie miasto będzie w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku gospodarzem Drużynowych Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce?

 

Odpowiedzi należy kierować drogą mailową na adres: redakcja@portalkujawski.pl W tytule prosimy podać: Konkurs komora normobaryczna.

 

W przyszłym tygodniu planujemy konkurs czytelniczy, w którym będzie można wygrać kilka nowosci książkowych.

 

 


Regulamin konkursu:

1.Organizatorem konkursu jest Portal Kujawski działającym w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości ul. Piękna 68, 00-672 Warszawa.

2.Fundatorem nagrody głównej jest Ekonstal Sp. z o.o. Sp.k. ul. Słoneczna 21 86-031 Osielsko

3.Nagrodą w konkursie są dwa podwójne zaproszenia do komory normobarycznej zlokalizowanej w gminie Osielsko (województwo kujawsko-pomorskie).
4.Konkurs odbywa się wyłącznie w Internecie.
5.Udział w konkursie jest bezpłatny.
6.Warunkiem udziału w konkursie jest wysłanie wiadomości e-mail na adres redakcja@portalkujawski.pl
7.Odpowiedź laureatom zostanie udzielona w odpowiedzi na wiadomość e-mail.
8.Imię i nazwisko laureatów zostanie podane do publicznej wiadomości.
9.Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby konkursu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy