Jesteś tutaj: Home

Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 16:11
Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz Fot: Sii Polska

Firma Sii Polska rozpoczynała w 2006 roku od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia ponad 4 tys. specjalistów, dzięki czemu należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce firm w sektorze IT. Od pewnego czasu Sii Polska obecna jest także w Bydgoszczy.

 

Do klientów Sii Polska należą mBank, producent odzieży Puma, Bombardier, czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Firma posiada dość rozbudowaną siatkę oddziałów w większych polskich miastach, od kilku miesięcy posiadała również około 40 pracowników w Bydgoszczy, co przełożyło się na decyzję o utworzeniu biura w naszym mieście.

 

- Sii szuka zawsze talentów, zdolnych inżynierów i informatyków. Wiedzieliśmy, że Bydgoszcz ma dobry uniwersytet i kilka prestiżowych firm IT – wyjaśnia kulisy otwarcia oddziału Sii w Bydgoszczy, założyciel i prezes firmy Gregoire Nitot.

 

W 2018 roku firma Sii uzyskała 676 mln zł przychodu oraz została wyróżniona za oferowane pracownikom warunki pracy. Bydgoski oddział mieści się przy Placu Kościeleckich, w nowoczesnych biurowców Immobile K3.

 

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center, dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje.

 

Dzisiaj miało miejsce, można to powiedzieć, oficjalne zainaugurowanie nowej siedziby, choć praktycznie działa ona już od pewnego czasu – Dla nas jest bardzo ważne, aby budować rozwój gospodarczy Bydgoszczy o dwie nogi. Jedna to branża logistyczna, druga to informatyczna – wyjaśniał zastępca prezydenta Michał Sztybel, który jednocześnie stwierdził, że przykład otwarcia oddziału firmy Sii w Bydgoszczy udowadnia, że kilka lat temu podjęto bardzo dobrą decyzję o powołaniu do życia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy