Jesteś tutaj: Home

Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 lipiec 2019 16:01
Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje Fot: bieganski.org

Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Rada Miejska w Grudziądza w czerwcu podjęła decyzję o przekształceniu szpitala w Grudziądzu w spółkę kapitałową. Również w czerwcu grupa radnych wojewódzkich z okręgu obejmującego Grudziądz wystąpiła z interpelacją, aby po sformalizowaniu tej spółki, większościowy pakiet udziałów objęło Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wcześniej miasto miałoby tę placówkę oddłużyć. Taki pomysł na czerwcowe sesji skrytykował radny Roman Jasiakiewicz.

 

Marszałek województwa Piotr Całbecki w pisemnej odpowiedzi informuje, że po dokonaniu przekształceń zostanie przeprowadzona analiza ekonomiczno-finansowa. Wówczas sprawa trafi pod obrady Sejmiku Województwa, który będzie miał podjąć decyzje w tym zakresie.

 

Więcej o działaniach grudziądzkiego samorządu i wątkach pobocznych piszemy - Czy będziemy utrzymywać szpital w Grudziądzu?

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów