Jesteś tutaj: Home

W środę pierwsza debata o stanie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 czerwiec 2019 10:28

Znowelizowane przed rokiem przepisy samorządowe wprowadzają obowiązek przeprowadzenia raz w roku debaty o stanie gminy, która będzie poprzedzać głosowanie nad wnioskiem o udzielenie absolutorium prezydentowi Rafałowi Bruskiemu. Jutro taka debata na forum Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się po raz pierwszy.

Oprócz głosowania nad wotum dla prezydent, radni będą również decydowali o udzieleniu mu lub nie absolutorium. Brak absolutorium mogłoby rozpocząć procedurę referendum w sprawie odwołania prezydenta. Z racji dość silnej pozycji koalicji Koalicji Obywatelskiej i SLD to jest jednak mało prawdopodobny scenariusz.

 

Na potrzeby debaty o stanie miasta prezydent musiał opracować raport o stanie Bydgoszczy za rok 2018. Liczący ponad 200 stron dokument jest opisem różnych zagadnień oraz realizowanych w mieście programów. Trudno znaleźć w nim elementy będące oceną. Bardziej skupiono się na publikacji twardych danych. Za główne wyzwania Bydgoszczy w tym raporcie wskazano: zahamowanie spadku liczby ludności, podniesienie statusu miasta jako ośrodka akademickiego, zbudowanie silnego obszaru funkcjonalnego miasta, rozwój funkcji metropolitalnych, poprawa dostępności komunikacyjnej Bydgoszczy.

 

Środowa sesja zapowiada się na wiele godzin, będzie ona jednak ostatnią przed wakacjami.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam