Jesteś tutaj: Home

Radny oburza się na mieszkańców wschodu kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 30 maj 2019 17:13

Wyborom zawsze towarzyszą emocje, natomiast po ustaleniu ich wyników jedni mają powody do radości, niektórzy bywają bardzo niezadowoleni. Takie są już uroki demokracji. Gorzej jednak, gdy te emocje są zbyt silne.

 

Nie jest tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego głównie dzięki głosom ze wschodu kraju. W zachodnich województwach, w tym w kujawsko-pomorskim lepiej wypadała Koalicja Europejska.

 

Radny wojewódzki Jarosław Katulski na Facebooku zachęcił do bojkotowania usług turystycznych w Małopolsce i Bieszczadach.

 

 

Można odnieść wrażenie, że jest to wpis na granicy dobrego smaku oraz nawet pogardy. Katulski do Sejmiku Województwa został wybrany z powiatów: bydgoskiego, sępoleńskiego, świeckiego i tucholskiego. Również w większości powiatów z jego okręgu triumfował PiS. Koalicja Europejska wygrała wybory w skali województwa dzięki głosom z dużych miast.

 

W poprzedniej kadencji radny Jarosław Katulski pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa. Jeszcze wcześniej był posłem na Sejm RP.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów