Jesteś tutaj: Home

Coraz bliżej do Misterium Męki Pańskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 marzec 2019 08:17

Po raz XIX w niedzielę palmową (14 kwietnia) w Fordońskiej Dolinie Śmierci odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Jak co roku będzie ono wyjątkowe, bowiem co roku przygotowywane jest coś nowego, choć jest to przecież przypomnienie tego samego wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

 

Nie jest to jedyne Misterium Męki Pańskiej przygotowywane w naszym regionie, ale na pewno mające swój unikalny charakter. Samo miejsce, gdzie odbywa się to Misterium, Fordońska Dolina Śmierci, w której kilkadziesiąt lat temu w czasie II wojny światowej zamordowano niewinnych, nadaje temu wydarzeniu specyficznego charakteru.

 

Misterium przygotowywane było od kilku miesięcy, a efekt końcowy zobaczymy we wspomniany 14 kwietnia. Co roku przygotowywany jest unikalny scenariusz, który pozwala widzowi skupić swoją uwagę na przygotowanym przez autorów wątku. Rok temu były to losy Zacheusza, w Piśmie Świętym postaci dalszoplanowej, dwa lata temu autorzy skupili się na wątku współczesnym.

 

 

Tegoroczne hasło Misterium Męki Pańskiej to ,,Przyjacielu...”. W najbliższych dniach autorzy zdradzą zapewne kilka wątków z tegorocznego scenariusza.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy