Jesteś tutaj: Home

Wojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 17:16

 W poniedziałek bydgoski ratusz poinformował, że rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta natknęła na problem, w postaci nieprzekazania przez wojewodę czterech działek, które powinny być poddane egzekucji. Dzisiaj wojewoda wyjaśniał, że sprawa nie jest sprawiedliwie przedstawiana w mediach.

- My przeprowadzamy w tej chwili procedurę przetargową wykonawcy, który przeprowadzi tą egzekucję – poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - To jest też czynnik ludzki. Miasto rozpoczęło rozmowy z tymi osobami jeszcze przed przekazaniem tej sprawy do wojewody, bez skutku pozytywnego. Zostało to zostawione tylko możliwością Urzędu Wojewódzkiego, które są w ustawowym działaniu bardzo ograniczone.

 

Wojewoda informował, że jeszcze w lutym prowadzone były postępowania, ale teraz już są to prawomocne decyzje.

 

- W bodajże miesiącu maju zostały wnioski, skutkiem których w ciągu 30 dni powinny być działki przekazane – odpowiedział wojewodzie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Pokazuje co mówią przepisy prawa – przepis prawa mówi ,,panie wojewodo ma pan 30 dni”. Każdy kto umie liczyć do 30 wie kiedy się kończy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10