Jesteś tutaj: Home

O bonifikatach raz jeszcze na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 marzec 2019 00:21

Dwa tygodnie temu Rada Miasta Bydgoszczy na nadzwyczajnej sesji debatowała nad podniesieniem bonifikat za przekształcenia własnościowe do 98%. Wnioskowali o to radni Prawa i Sprawiedliwości, ale nie przekonali do tego pomysłu większości radnych, stąd też bonifikaty nadal wynoszą 60%. Za tydzień w tej sprawie odbędzie się ponowne głosowanie.

Od nowego roku zniesiona zostało użytkowanie wieczyste, przez automatyczne przekształcenie w prawo własności. Mieszkańcy mieszkań objętych wcześniej użytkowaniem wieczystym stali się właścicielami, ale muszą w ciągu 20 lat spłacać przekształcenie. Mogą uczynić to jednak od razu w całości, wówczas zapłacą mniej o wartość ustalonej przez samorząd bonifikaty. W przypadku Bydgoszczy jest to 60%.

 

Dzień przed zawnioskowaniem przez klub PiS o nadzwyczajną sesję Rady Miasta w sprawie bonifikat, złożyli oni projekt uchwały dotyczący zwiększenia poziomu bonifikaty, który w szczegółach odróżnia się od tego odrzuconego 2 tygodnie temu przez Radę Miasta. Oznacza to, że za tydzień na planowej sesji Rady Miasta, projekt ten (w sprawie zwiększenia wysokości bonifikaty do 98%) będzie głosowany.

 

W porządku obrad znajduje się też projekt autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego, aby obowiązująca 60% bonifikata, objęła również garaże oraz stanowiska postojowe.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy