Jesteś tutaj: Home

Francuzi za kilka tygodni będą mogli opuścić Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 marzec 2019 07:45
Barka Navis Barka Navis

Historia francuskich żeglarzy Gauthiera Meara oraz Erica Jochuma obiła się echem w całej Polsce. Na pokładzie barki ,,Navis” wyruszyli z Bretani, aby przez Belgię, Holandię, Niemcy i Danię dotrzeć do Polski. Z Gdańska planowali przez Wisłę i Kanał Bydgoski dostać się do Berlina. Po dopłynięciu do Bydgoszczy ich plany zostały pokrzyżowane, bowiem się okazało, że dalej płynąć nie mogą z powodu remontu śluzy Okole.

,,Navis” od kilku miesięcy stoi przycumowany w centrum Bydgoszczy, nieopodal mariny. Francuzi byli nieświadomi, iż droga wodna E-70 nie jest żeglowna (swoją drogą ten przykład powinien pokazać nam, że informacja turystyczna dla obcokrajowców w Polsce nie działa).

 

Francuzi w Bydgoszczy przebywają już od listopada. Ich sprawą zainteresował się prezydent Rafał Bruski, który zaprosił gości do ratusza. Padła deklaracja pomocy, aby w jakiś sposób pomóc ominąć przeszkodę. Gauthier Mear oraz Eric Jochum ostatecznie postanowili zostać w Bydgoszczy na dłużej.

 

Śluza Okole w przebudowie

 

Na przełomie kwietnia i maja planowane są próby techniczne na Śluzie Okole. Wszystko wskazuje, że wówczas Francuzi będą mogli opuścić Bydgoszczy. Oczywiście jeżeli tylko będą chcieli, bo być może tak się zżyli z naszym miastem, że postanowią pozostać na dłużej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy