Jesteś tutaj: Home

Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2019 07:26
Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową Fot: Bartosz Bieliński

W 2018 roku pierwszy raz w historii bydgoskiego lotnictwa udało się obsłużyć ponad 400 tys. pasażerów. Pierwsze miesiące 2019 roku dają nadzieję, że ten wynik będzie poprawiony. W lutym Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 25.588 pasażerów.

Porównując z lutym 2018 roku mamy wzrost o 7,9%. Marzec będzie ostatnim miesiącem, w którym latać będą samoloty na lotnisko Weeze przy niemieckim Dusseldorfie. Likwidacja tego połączenia związana jest z polityką przewoźnika RyanAir. Od kwietnia ten przewoźnik przywróci jednak loty do szkockiego Glasgow. Wzrośnie również liczba tygodniowych lotów do Londynu. Pod koniec kwietnia, sezonowo wrócą również połączenia PLL LOT do Kijowa.

 

Firma VariFLight opublikowała natomiast dane dotyczące punktualności na polskich lotniskach w lutym. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz ten wskaźnik wyniósł 81,93%, co jest dość dużym spadkiem w stosunku do ubiegłego roku, gdy był on bliski 90%. Średnio opóźnienie wynosi 22 minut, gdy przed rokiem wynosiło 5 minut. Główny wpływ na to ma przewoźnik RyanAir, którego wskaźnik punktualności bydgoskiego lotniska wynosi 80%. W przypadku PLL LOT jest to już 97%..

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy