Jesteś tutaj: Home

Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2019 07:26
Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową Fot: Bartosz Bieliński

W 2018 roku pierwszy raz w historii bydgoskiego lotnictwa udało się obsłużyć ponad 400 tys. pasażerów. Pierwsze miesiące 2019 roku dają nadzieję, że ten wynik będzie poprawiony. W lutym Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 25.588 pasażerów.

Porównując z lutym 2018 roku mamy wzrost o 7,9%. Marzec będzie ostatnim miesiącem, w którym latać będą samoloty na lotnisko Weeze przy niemieckim Dusseldorfie. Likwidacja tego połączenia związana jest z polityką przewoźnika RyanAir. Od kwietnia ten przewoźnik przywróci jednak loty do szkockiego Glasgow. Wzrośnie również liczba tygodniowych lotów do Londynu. Pod koniec kwietnia, sezonowo wrócą również połączenia PLL LOT do Kijowa.

 

Firma VariFLight opublikowała natomiast dane dotyczące punktualności na polskich lotniskach w lutym. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz ten wskaźnik wyniósł 81,93%, co jest dość dużym spadkiem w stosunku do ubiegłego roku, gdy był on bliski 90%. Średnio opóźnienie wynosi 22 minut, gdy przed rokiem wynosiło 5 minut. Główny wpływ na to ma przewoźnik RyanAir, którego wskaźnik punktualności bydgoskiego lotniska wynosi 80%. W przypadku PLL LOT jest to już 97%..

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021