Jesteś tutaj: Home

W całej Polsce odbywały się pikniki NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 marzec 2019 20:52
W całej Polsce odbywały się pikniki NATO Fot: Robert Sawicki / UMB

We wtorek przypadnie 20. rocznica przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO. W 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbywały się pikniki. Jeden z nich odbył się na terenie 1. Brygady Logistycznej, której siedziba znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy.

 

Niestety główną rolę w sobotę odgrywała pogoda, opady deszczu i silne podmuchy wiatru, które mogły wielu chętnych zniechęcić do wzięcia udziału w wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla całych rodzin – można było z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy, wziąć nawet broń do ręki. Najmłodsi chętnie wczuwali się w rolę saperów rozbrajających miny.

 

Piknik rozpoczął się oficjalnym odegraniem hymnów i wciągnięciem flagi biało-czerwonej oraz flagi NATO na maszty. Obecnie byli przedstawiciele wojska, władz miasta oraz administracji rządowej.

 

 

Wszystko wskazuje, że jesienią w Bydgoszczy odbędzie się jeszcze jeden piknik NATO, w ramach już trzyletniej tradycji współpracy samorządu z jednostkami NATO, które ulokowane zostały w Bydgoszczy. Wielu wysokich rangą dowódców NATO nazywa Bydgoszcz polską stolicą Paktu Północnoatlantyckiego.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj