Jesteś tutaj: Home

RIO wzywa Białe Błota do ponownego uchwalenia budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 marzec 2019 18:44

Dość kontrowersyjnie zakończyła się sesja Rady Gminy Białe Błota w dniu 29 stycznia, w trakcie której uchwalono budżet gminy na 2019 rok. Dzisiaj dowiadujemy się, że ten dokument zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a co za tym idzie budżet idzie do poprawki.

O burzliwej sesji pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Większość radnych przegłosowała poprawki do projektu budżetu autorstwa wójta, w którym dokonano przesunięć na dodatkowe inwestycje drogowe, kosztem utrzymania ulic (np. odśnieżania) oraz poprzez obniżenie wynagrodzeń dla pracowników. Współpracownicy wójta wprost mówili, że najprawdopodobniej ten budżet będzie uchylony przez organ nadzoru jakim jest RIO.

 

Dzisiaj gazeta Białe Błota Info na Facebook-u przedstawia informację, iż wiceprezes RIO w Bydgoszczy miał poinformować o uchyleniu budżetu gminy na 2019 rok oraz uchwale o wieloletniej perspektywie finansowej. Rada Gminy Białe Błota musi budżet zatem uchwalić na nowo i ma na to czas do 1 kwietnia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów