Jesteś tutaj: Home

Strajk nauczycieli coraz bardziej prawdopodobny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 marzec 2019 16:31

Związkowcy planują rozpoczęcie ogólnopolskiego strajku nauczycieli 8 kwietnia, dwa dni przed planowanymi egzaminami gimnazjalnymi. Nie określono terminu bazowego protestu, strajk zatem ma trwać aż do odwołania.

Związek Nauczycielstwa Polskiego po odbywającym się w całym kraju wewnętrznym referendum ogłosił, że 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk polegający na tym, że nauczyciele nie przystąpią do swoich obowiązków, czyli nie będą odbywały się lekcje. Mogą pojawić się też duże problemy z przeprowadzeniem egzaminów. Do strajku w skali kraju zamierza przystąpić 78% szkół, dla województwa kujawsko-pomorskiego średnia wynosi powyżej 85%.

 

ZNP domaga się podwyżek dla nauczycieli na poziomie 1 tys. zł.

 

Wierzymy, że nauczyciele, jak i dyrektorzy szkół – odpowiedzialni za przeprowadzenie egzaminów mają świadomość, że ich zakłócenie spowoduje trudności w realizacji planów życiowych uczniów, tj. z przystąpieniem do rekrutacji do szkół na kolejnym etapie edukacyjnym i na studia – odnosi się do groźby strajku Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów