Jesteś tutaj: Home

Samorządy wciąż nie wiedzą co z przyznaną przez UE pomocą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 luty 2019 21:52
Samorządy wciąż nie wiedzą co z przyznaną przez UE pomocą Fot: Archiwum / sierpień 2017

Do dzisiaj nie udało się w pełni usunąć skutków nawałnic, które w sierpniu 2017 roku przeszły przez nasz region. Dlatego zapewne nie będzie brakowało chętnych samorządów, aby skorzystać ze wsparcia jakie we wrześniu przyznał Polsce Parlament Europejski z Funduszu Solidarności UE. Mamy już koniec lutego, a środki do samorządów jeszcze nie trafiły.

Do Polski z Funduszu Solidarności trafiło 12,2 mln euro, co było największym wsparciem przy tamtym rozdziale, ale też niestety doświadczyliśmy największych zniszczeń. Te pieniądze powinny trafić do województwa: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Z uwagi na ogrom zniszczeń, wydaje się, że najwięcej z tej puli powinno trafić do naszego województwa. Rząd tych pieniędzy nie podzielił jednak do dzisiaj, dlatego samorządowcy nie wiedzą na czym stoją.

 

W ubiegły poniedziałek zapytanie w tej kwestii złożył radny Jacek Gajewski z Koalicji Obywatelskiej, który jednocześnie przestrzegł, iż tego typu pomoc związana jest z ramami czasowymi, w których należy ją wykorzystać.

 

-Wciąż czekamy co się z nim dzieje, bo decyzja Parlamentu Europejskiego już dawna zapadła i to jest jest jurysdykcja rządu, aby podzielić te 12 mln euro z tego funduszu. Jak będą zadysponowane nie wiemy – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa