Jesteś tutaj: Home

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 12:35

Czy perturbacje wokół budżetu gminy Białe Błota mogą zaszkodzić realizacji budowy tzw. Ronda Miedzyń, które usprawnić ma komunikację pomiędzy Białymi Błotami, Cielem, Trzcincem i bydgoskim osiedlem Miedzyń? Z informacji jakie do nas docierają na chwilę obecną nie ma zagrożeń.

Zarząd Dróg Wojewódzkich będący w tym wypadku inwestorem czeka obecnie na potwierdzenie przez gminę Białe Błota zwiększenia finansowania tej inwestycji w najbliższych latach o 2 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu okazała się o blisko 3 mln zł droższa od zabezpieczonego na to zadanie budżetu. Jeżeli gmina zwiększy finansowanie, wówczas ZDW zwróci się o dodatkowe środki również do Samorządu Województwa.

 

 

Uchwalony we wtorek budżet oraz w środę wieloletnia perspektywa finansowa gminy Białe Błota uwzględniają zwiększenie finansowania dla budowy ronda turbinowego. Pojawiła się jednak obawa, iż poprawki naniesione przez większość radnych mogą doprowadzić do zakwestionowania budżetu przez RIO. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy, akurat zakwestionowania wydatków na rondo turbinowe raczej nie należy się obawiać, stąd najprawdopodobniej ZDW otrzyma od gminy informacje o zwiększeniu finansowania na tę inwestycje.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów