Jesteś tutaj: Home

Białe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 21:46

W środę po południu dokończono sesję budżetową Rady Gminy Białe Błota, uchwalając dokument wieloletniej prognozy finansowej. Teraz uchwały budżetowe trafią do przebadania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W opinii współpracowników wójta, propozycja Rady Gminy może być przez RIO odrzucona, co dla gminny oznaczać będzie konsekwencje.

O burzliwych wtorkowych obradach pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Obrady trwały, aż do północy, dlatego postanowiono sesję przerwać do środy godziny 15:00. Po wznowieniu uchwalono tylko wieloletnią perspektywę finansową, będącą konsekwencją uchwalonej jeszcze we wtorek uchwały budżetowej.

 

Na samym początku wicewójt Anna Jankowska-Cepak poinformowała radnych o konsekwencjach uchwalonego dzień wcześniej budżetu (z inicjatywy nieprzychylnego wójtowi klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” ). O kwotę ponad 1,3 mln zł zmniejszony będzie budżet przeznaczony na utrzymanie dróg, co może doprowadzić do sytuacji, iż z powodu braku funduszy nie będzie możliwe odśnieżanie dróg. O 400 tys. zł zmniejszone będą wydatki na administrację, stąd też planuje się zmniejszyć fundusze na diety radnych (przypomnijmy, że we wtorek radni klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” nie chcieli wprowadzić do porządku obrad uchwały obniżającej diety), a także o 350 tys. zł zmniejszone będą wynagrodzenia pracowników gminy. Urzędnicy muszą zatem liczyć się z tym, że ich pensje będą obniżone. Gmina zrezygnowała również z dotacji dla Policji na zakup nowego radiowozu.

 

Pozyskane zmniejszenia wydatków pozwoliły zwiększyć wydatki na budowę nowych dróg o wartości 2,7 mln zł, co było główną intencją zmian w budżecie klubu „Wybieram Gminę Białe Błota”.

 

W głosowaniu 12 głosami ,,za”, przy 4 ,,przeciw” uchwalono wieloletnią perspektywę finansową, która uwzględnia elementy uchwalono dzień wcześniej budżetu na 2019 rok.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy