Jesteś tutaj: Home

GDDKiA przyznaje ,,nieoficjalnie”, że będą opóźnienia przy oddaniu do użytku drogi S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 30 styczeń 2019 09:31
Budowa mostu w Tryszczynie Budowa mostu w Tryszczynie Fot: Archiwum / sierpień 2018

Według oficjalnego harmonogramu większość odcinków drogi ekspresowej S-5 w naszym województwie powinna zostać oddana do końca bieżącego roku, jedynie na 2020 rok planowane jest oddanie odcinka Tryszczyn – Białe Błota  oraz fragmentu odcinka Aleksandrowo – Tryszczyn. A jak wygląda to mniej oficjalnie?

 

Dzisiaj w porządku obrad sesji Rady Miasta Bydgoszczy znalazła się informacja regionalnego dyrektora GDDKiA na temat realizowanych w naszym województwie inwestycji. Dyrektor Gołębiewski się nie pojawił, zastąpił go rzecznik oddziału Tomasz Okoński, który przyznał - Podajemy rok 2019 bo nie mamy podpisanych aneksów, ale widzimy ryzyka.

 

Dał jednak do zrozumienia, że są przesłanki, aby podejrzewać, iż nie uda się utrzymać terminów - Przyznam szczerze, że patrząc na postęp prac, widać zagrożenie dla zakończenia robót.


GDDKiA ocenia, iż wszystko wskazuje na to, że uda się oddać do końca roku dwa najbardziej zaawansowane odcinki od granicy województwa wielkopolskiego do Szubina. Najmniejsze zaawansowanie ma miejsce na odcinku Białe Błota - Tryszczyn na poziomie 22% wykonanej całości.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów