Jesteś tutaj: Home

Bydgoski wykładowca z zarzutami. Nawoływał do zamachu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 styczeń 2019 00:11
Bazylia Mariacka Bazylia Mariacka Fot: CC BY-SA 4.o by Edelseider

Na portalu Wirtualnej Polski pod jednym z artykułów dotyczących śmierci prezydenta Gdańska pojawił się ,,anonimowy” wpis nawołujący do zawalenia Bazyliki Mariackiej w czasie uroczystości pogrzebowych. Policjanci groźbę potraktowali poważnie i namierzyli autora wpisu. Okazał się nim wykładowca jednej z bydgoskich uczelni, posiadający tytuł profesora.

Od dawna mówi się o dużym ryzyku zawalenia się bazyliki w Gdańsku. Zatem do dzieła – napisał 19 stycznia Grzegorz B. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ, mężczyźnie postawiono już zarzut publicznego nawoływania do zbrodni, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Mieszkanie mężczyzny zostało przeszukane przez policjantów, zabezpieczono komputery.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy