Jesteś tutaj: Home

Historyczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:15

Według wstępnych szacunków na dzień 31 grudnia stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,5%, co można uznać za historyczny wskaźnik. Zarejestrowanych na terenie miasta było 5.982 bezrobotnych.

Przez grudzień liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 35 osób, co pozwoliło zejść ze wskaźnika stopy bezrobocia z 3,6% do 3,5%. Gospodarka ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, stąd też coraz więcej firm oferuje autobusy dowożące pracowników z okolic.

 

W skali kraju stopa bezrobocia pod koniec grudnia wyniosła 5,8%, notując przez grudzień minimalny wzrost. Jak widać Bydgoszcz w tę tendencję się nie wpisała. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim była powyżej 8,6%, tutaj wzrost bezrobocia notowany był już od listopada.

 

Spoglądając na sąsiadujące z Bydgoszczą powiaty – w powiecie bydgoskim stopa wyniosła 5,6%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym powiecie wzrosła o 18. W powiatach: toruńskim, nakielskim sępoleńskim, inowrocławskim i tucholskim bezrobocie liczone jest nadal w liczbach dwucyfrowych, czyli stopa przekracza 10%. Najgorzej wygląda to w inowrocławskim, gdzie przekroczone jest 12%. Jedynie powiat świecki utrzymuje wskaźnik na poziomie bliskim 7,5%.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj