Jesteś tutaj: Home

Bydgoski patent bliski zawojowania skoków narciarskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 styczeń 2019 02:25

O pomyśle zadaszenia rozbiegu skoczni narciarskich, który opracowują bydgoscy architekci pisaliśmy już kilka razy. Pomysł w ostatnią niedzielę zyskał jednak dość sporego rozgłosu za sprawą reportażu TVP Sport, który wyemitowano po konkursie w Zakopanem.

 

Architekci z firmy Archigeum pracują od dłuższego czasu nad tunelem osłonowym dla najazdu. O tym dlaczego jest to potrzebne, mówił w reportażu dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer - Taki tunel pozwoliłby zabezpieczyć całkowicie rozbieg przed warunkami atmosferycznymi. W tej chwili jesteśmy wstanie usunąć 90-95% opadów, to co dla nas jest najbardziej niebezpieczne to mokry śnieg, a to rozwiązanie by nas przed nim uchroniło.

 

Pozytywnie o projekcie wypowiadał się również Adam Małysz, legenda polskich skoków narciarskich. Na innowacje z nadzieją patrzą również władze międzynarodowej federacji FIS.

 

 

 

 

Obecnie kończą się prace nad opracowywaniem patentu na specjalne szkło, które zostały dofinansowane przez Unię Europejską za pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. W dalszych pracach badawczych zaangażowany ma być Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Szkoła Filmowa w Łodzi. Budowa tunelów będzie również rewolucją w transmitowaniu zawodów, stąd też zaangażowanie szkoły filmowej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy