Jesteś tutaj: Home

Na Bronikowskiego pojawić mają się autobusy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 styczeń 2019 12:11
Na Bronikowskiego pojawić mają się autobusy Fot: UMB

W najbliższych miesiącach planowana jest zmiana trasy autobusyów linii nr 77, o co od dłuższego czasu zabiegała Rada Osiedla Flisy. Zakończony remont generalny mostu przy ulicy Mińskiej umożliwi skierowanie autobusów jadących z kierunku Osowej Góry w ulicę Bronikowskiego.

 

Obecnie linia autobusowa nr 77 z Osowej Góry porusza się ulicą Mińską, po czym za stacją kolejową Bydgoszcz Zachód skręca w ulicę Flisacką, z której zaś kieruje się w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Następnie autobusy jadą ta samo jak linia nr 71.

 

Rada Osiedla chcąc umożliwić większą dostępność komunikacyjną dla mieszkańców ulicy Bronikowskiego (najbliższe przystanki są dość oddalone) zabiegała o objęcie jej obsługą przez którąś z linii autobusowych. Ratusz od samego początku wskazywał na propozycję zmiany trasy linii nr 77, która w stosunku do obecnej trasy, przy dworcu Bydgoszcz Zachód prowadziłaby dalej prosto do ulicy Bronikowskiego, z której kierowałaby się do Grunwaldzkiej. Z punktu widzenia globalnego tej linii, będzie to korekta jednego przystanku.

 

W odpowiedzi na interpelacje radnej Agnieszki Bąk, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował, że ten kierunek zmian ma zostać wdrożony w pierwszej połowie bieżącego roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy