Jesteś tutaj: Home

Rośnie poziom Wisły i Brdy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 13 kwiecień 2013 18:47

Na ulicach miast śniegu już prawie nie widać. Plusowe temperatury powodują roztopy, które mogą nieść zagrożenie powodziowe. Na chwilę obecną według Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji takiego zagrożenia nie ma, ale sytuacja jest pod ciągłym nadzorem wojewodów.

Stan Wisły w bydgoskim Fordonie Fordonie wynosi 498 centymetrów. W ciągu trzech ostatnich dni wzrósł o prawie 50 centymetrów.

 

Wylanie rzeki w tym miejscu póki co jednak nie zagraża, jednakże do przekroczenia stany ostrzegawczego brakuje już niewiele – 530 centymetrów. Będzie to jednak i tak jeszcze daleko od stanu alarmowego, który wynosi 650 centymetrów.

 

Stan ostrzegawczy został już wczoraj przekroczony na dalszym odcinku Wisły w Chełmie (510 centymetrów).

 

Wyższy niż średni notuje się natomiast na Brdzie w Smukale. Tutaj być może dojść do wylania rzeki.

 

Bardzo spokojnie jest obecnie na Noteci. W Nakle stan rzeki ocenia się jako średni, daleki od stanu ostrzegawczego i alarmowego.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów