Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2018 00:05

Do 28 grudnia (termin po renegocjacji) zakończona powinna być przebudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do węzła Zachodniego. Od kilku dni widać było już, że prace są w głównej mierze zakończone, prowadzone są jedyni prace wykończeniowe.

Prowadzona w ostatnich miesiącach inwestycja zakładała przede wszystkim utworzenie dróg dla rowerów po obu stronach ulicy, a także w obrębie całego ronda Grunwaldzkiego. Zmiany powinni zatem docenić przede wszystkim rowerzyści. Przy rondzie poszerzono chodniki, co wymagało korekt przebiegu jezdni, przez co bywały okresy, gdy prace budowlane były dla kierowców dość uciążliwe.

 

 

 

Dość duże zmiany wdrożono również na wysokości wiaduktu kolejowego, gdzie kilka tygodni temu otwarty został market. W tym miejscu powstało nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

 

 

Bardziej zaawansowaną modernizację przechodzi odcinek ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do granic miasta, gdzie droga będzie poszerzona o dwie jezdnie o buspas. O zaawansowaniu inwestycji pisaliśmy ostatnio - Nowy krajobraz ulicy Grunwaldzkiej

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy