Jesteś tutaj: Home

Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 14:53
Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi Fot: Bogusław Białas

W Boże Narodzenie miała miejsce kolejna edycja akcji ,,Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy, której założenia są dość proste – chodzi o to, aby podzielić się tym czego nie zjedliśmy przy rodzinnej Wigilii z tymi którzy nie mają nic, czyli głównie bezdomnymi.

Wszyscy spotkali się na Placu Wolności, gdzie powstało ,,spontaniczne” centrum dystrybucji. Z racji tego, że była to już kolejna edycja, stąd też zainteresowani wiedzieli gdzie się spotkać. Na miejscu pojawiło się kilku potrzebujących, którzy otrzymali świąteczne potrawy. Następnie rozjechano się do koczowisk, gdzie przebywają bezdomni, aby obdarować ich bezpośrednio. Byli też tacy, którzy przygotowali specjalnie potrawy z myślą o ,,Ciepła serca w słoiku”.

 

 

Po obdarowaniu bezdomnych pozostałą żywność zawieziono do placówek, w których święta spędzali potrzebujący.

 

W inicjatywę włączyli się też radni – wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Nitkiewicz oraz radna Agnieszka Bąk.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy