Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 07:57
Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym tygodniu z bydgoskiego lotniska wystartowała 400 tysięczna pasażerka w tym roku. Osiągnąć ten pułap udało się pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszcz. Nadal lotnisko przynosi jednak straty, zbilansowanie powinno się pojawić dopiero przy progu 500 tys. pasażerów.

Rok nie dobiegł jeszcze końca, stąd też ciężko na dzisiaj oszacować jaki będzie ostateczny wynik finansowy Portu Lotniczego Bydgoszczy. Wiadomo jedynie tyle, że będzie nadal on ujemny. W 2017 roku strata wyniosła prawie 9,9 mln zł.

 

Zgodnie z ustaleniami straty pokrywa Samorząd Województwa oraz Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do wartości swoich udziałów. W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy dokonała korektę budżetu na rok bieżącym, w której przewidziano kwotę 1,122 mln zł na dokapitalizowanie lotniska. Jest to kwota podobna do dokapitalizowania za rok 2017.

 

Samorząd Województwa chcąc zachować swoją proporcję udziałów, będzie musiał dokapitalizować PLB kwotą ok. 3,5 mln zł.

 

Dokładne wyniki finasnowe bydgoskiego lotniska za rok 2018 powinniśmy poznać w połowie przyszłego roku.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy