Jesteś tutaj: Home

Do Londynu odleciała 400 tysięczna pasażerka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 14:17

Jak w każdy czwartek przed południem wystartował z Bydgoszczy samolot linii RyanAir do portu Londyn Stansted. Zapewne pasażerowie nie zdawali sobie sprawę, iż wśród nich znajduje się pasażerka będąca 400 tysięcznym pasażerem korzystającym z bydgoskiego lotniska w tym roku. Magiczną liczbę 400 tys. udało się przekroczyć pierwszy raz w historii bydgoskiego lotniska.

 

Pani Natalia mieszka w Nowym Mieście Lubawskim, ale jak przyznaje jest stałą klientką Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dwa razy w roku lata bowiem do swojego brata w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj powitał ją wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski wraz ze specjalnym tortem, którym częstowano również innych pasażerów lotu do Londynu. Otrzymała również dwuosobowy voucher na darmowy lot do stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Bydgoskie lotnisko pani Natalii podoba się z powodu specyficznego klimatu – Nie jest to duże lotnisko, bardzo szybko przebiega proces odprawy. Moment i jestem gotowa do lotu.

 

Odprawienie 400 tysięcznego pasażera to dla Portu Lotniczego Bydgoszcz wydarzenie historyczne - Zaczynaliśmy od 280 tys., trwało to parę lat, trzeba ten rynek budować mozolnie – powiedział prezes PLB, Tomasz Morawczewski – Nie jesteśmy jakimś bardzo dynamicznie rozwijającym się regionem, ale co jest najważniejsze stabilnie rozwijającym się. Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach.

 

 

Kolejnym stawianym celem dla Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie osiągnięcie 500 tysięcy pasażerów, pozwalającym na osiągnięcie bilansowania się kosztów funkcjonowania lotniska. Obecnie bowiem PLB notuje kilkumilionową stratę, którą pokrywa Województwo Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Bydgoszcz. Na przełomie lutego i marca będzie można oszacować, czy będzie to możliwe już w przyszłym roku.

 

- Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową – komentuje prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj