Jesteś tutaj: Home

Co dalej z Akademią Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 00:33
Co dalej z Akademią Muzyczną? Wizualizacja

Prezydent Rafał Bruski wyraża nadzieje, że rząd wywiąże się ze zobowiązań zawartych w Kontrakcie Terytorialnym, w kwestii dotyczącej budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stanowiska zabierane przez wicepremiera Glińskiego poddają jednak taki scenariusz pod wątpliwość.

W poniedziałek pisaliśmy o tym, iż wicepremier Piotr Gliński w piśmie kierowanym do bydgoskiego samorządu stanął na stanowisku, iż co prawda rząd się zobowiązał zrealizować to zadanie, ale ostatecznie kosztorys inwestycji okazał się trzykrotnie wyższy - Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewidziana została kwota finansowania z budżetu państwa w wysokości 55 mln zł, tymczasem przedstawiony przez władze Uczelni kosztorys inwestycji opiewa na niemalże trzykrotność tej kwoty, to jest 163 mln zł – napisał wicepremier.

 

W samym dokumencie Kontraktu Terytorialnym nie zapisano jednak żadnych kwot.

 

- Ministerstwo cały czas wiedziało jaki obiekt powstanie – komentuje stanowisko wicepremiera, prezydent Rafał Bruski, który podkreśla, iż ministerstwo kultury wsparło już opracowanie projektu dla tej inwestycji, czyli doskonale powinno zdawać sobie sprawę ile wszystko będzie kosztować – Można dzisiaj udawać, że nie wie się ile to będzie kosztować – komentuje dalej – Liczę, że rząd się z tych zobowiązań wywiąże.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj