Jesteś tutaj: Home

Studium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2018 15:35

Co prawda dzisiejsza poprawa budżetowa związana z opracowaniem studium dla Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej została odrzucona, ale podjęto już pierwsze kroki, aby opracować studium dla bydgoskiego obszaru metropolitalnego, w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Od wielu lat o powstanie takiego opracowania wnioskuje w ramach poprawek budżetowych klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również w dzisiejszej debacie budżetowej taki wniosek kierował radny Paweł Bokiej, przypominając składanie takiej obietnicy wyborczej przez prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Prezydent sugerował radnym odrzucenie poprawki radnego Bokieja, ale jednocześnie poinformował - Tydzień temu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i na nim podjęliśmy decyzję, że chcemy zlecić takie opracowanie.

 

Radny Bokiej z zadowoleniem odebrał tę odpowiedź i poprosił prezydenta o przedstawienie mu harmonogramu. Poprawka radnego została odrzucona przez kluby Koalicji Obywatelskiej oraz SLD.

 

Dyrektor Biura Metropolii Bydgoszcz Łukasz Krupa przyznał, że podczas posiedzenia Rady Metropolii zgodzono się z potrzebą opracowania takiego studium uwzględniającego transport autobusowy oraz kolejowy. W najbliższym czasie będzie poszukiwany m.in. wykonawca dla takiego studium.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj