Jesteś tutaj: Home

Kujawsko-Pomorscy rolnicy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 grudzień 2018 07:47
Kujawsko-Pomorscy rolnicy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej Fot: Archiwum

W ubiegłym tygodniu w Polsce miały miejsce protesty rolnicze, które polegały na blokowaniu kilku głównych arterii drogowych. Rolnicy twierdzą, że producenci trzody chlewnej i drobiu w obecnej sytuacji gospodarczej nie są wstanie się utrzymać na rynku. Rządowi udało się przekonać rolników do chwilowego zawieszenie protestu.

 

Działania protestacyjne zawieszone zostaną na dwa tygodnie, później rolnicy nie wykluczają zaostrzenia form protestu. Głos w sprawie zabrała Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza – Wyrażamy pełne, nasze poparcie dla ekonomicznych postulatów zgłaszanych przez strajkujących rolników wywołanych skrajnie niskimi cenami żywca wieprzowego, oraz brakiem skutecznych działań rządu w walce z afrykańskim pomorem świń – czytamy w stanowisku z 12 grudnia – Niestety, poza pisemnymi deklaracjami ze strony rządzących, nasze wnioski i postulaty pozostawały niezauważane.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów