Jesteś tutaj: Home

Bydgoscy radni domagają się dymisji wojewody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 listopad 2018 17:28

Na dzisiejszej sesji Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel do premiera rządu Mateusza Morawieckiego o odwołanie z funkcji wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Koalicja PO – SLD zarzuca Bogdanowiczowi nieudolność w egzekucji tartaku, przez co nie można ukończyć budowy II etapu trasy uniwersyteckiej. Opóźnienie w realizacji tej inwestycji sięga już blisko roku.

 

W głosowaniu udziału nie wzięli radni Prawa i Sprawiedliwości, wychodząc tuż przed głosowanie z sali.

 

27 listopada br. minęła pierwsza rocznica od dnia, kiedy Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz powinien przekazać pod budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej teren objęty wydaną przez Niego decyzją ZRID – czytamy w apelu – Nieudolność przedstawiciela rządu w województwie skutkuje niemożnością korzystania przez mieszkańców Bydgoszczy z efektu inwestycji. Mając na uwadze, że budowa trasy jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, Rada zwraca się do Pana Premiera o zdyscyplinowanie podległych służb i zobligowanie do niezwłocznej realizacji wynikającej z przepisów prawa obowiązku.

 

- My nie zamierzamy brać udziału w takim czymś – skomentował stanowisko radny Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS. Zarzucał on inicjatorom apelu, iż nawet nie zaproszono na sesję wojewody, aby mógł przedstawić swoje racje.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam