Jesteś tutaj: Home

Radni w Białych Błotach będą zarabiać mniej? Chce tego część mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 listopad 2018 07:55

W piątek radni Białych Błot zdecydowali o obniżeniu wynagrodzenia nowego wójta Dariusza Fundatora, niektórzy wprost mówili, że w ich opinii ma on zbyt małe umiejętności, aby zarabiać na poziomie takim jak były wójt Maciej K. Na gminnych grupach internetowych zaczęły się pojawiać głosy, że gmina powinna zaoszczędzić również na cięciu diet radnych. Pojawiły się nawet pomysły napisania petycji, bądź nawet złożenia obywatelskiego projektu uchwały.

 

O ewentualnej obniżce diet musieliby zdecydować już w głosowaniu sami radni, których ewentualna obniżka by bezpośrednio dotknęła. Również oni będą władni do odniesienia się do petycji. A publiczne debatowanie, na oczach wyborców, o własnym wynagrodzeniu, to dla radnego nie jest zbyt komfortowa sytuacja.

 

Poparcie ewentualnej obniżki diet poważnie rozważają radni wybrani z komitetu Dariusza Fundatora. Mówi się, że dieta wynosząca dzisiaj około 900 zł, mogłaby zostać obniżona przynajmniej o połowę, do kwoty niższej niż 450 zł.

 

Już pierwsze dni od inauguracji kadencji samorządu 2018-2023 pokazują, że w Białych Błotach może być to ciekawe 5 lat.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy