Jesteś tutaj: Home

Jutro może być sądny dzień dla Uniwersytetu Medycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 listopad 2018 16:15
Jutro może być sądny dzień dla Uniwersytetu Medycznego Fot: CC0 by Pit1233

Wszystko wskazuje na to, że połączone posiedzenie sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, w sprawie obywatelskiej inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, dojdzie w końcu do skutku. Zostało ono zwołane na wtorek godzinę 15:00.

Inicjatywę utworzenia, na bazie Collegium Medicum UMK, Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy poparło ponad 160 tys. mieszkańców. W kwietniu 2016 roku miało miejsce pierwsze czytanie projektu ustawy, w czasie którego zdecydowano o skierowaniu jej do obu komisji. Od tego momentu przez ponad dwa lata nic w tej sprawie się nie wydarzyło. Jutrzejsze posiedzenie ma zatem szansę być przełomowym.

 

Negatywnie utworzenie Uniwersytetu Medycznego ocenił wicepremier Jarosław Gowin, w którego opinii osłabiłoby to potencjał Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy