Jesteś tutaj: Home

Święty Mikołaj przyjedzie z Laponii do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 listopad 2018 00:27

I to trzeba napisać dosłownie – 20 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym będziemy mieli prawdziwego gościa z Laponii, który będzie gościem Bydgoskiej Wigilii, chętnie robiąc sobie zdjęcia z dziećmi. Tą i wieloma innymi atrakcjami, bydgoski jarmark ma szansę stać się miejscem atrakcyjnym.

O ubiegłorocznym jarmarku najlepiej abyśmy jak najszybciej zapomnieli, gdyż nie ma czego wspominać. W tym roku jarmark odbędzie się, jak już pisaliśmy wcześniej, na ulicy Mostowej, zajmując przestrzeń całego Mostu Staromiejskiego im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Jak podkreśla zaangażowany w inicjatywę menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, będzie to jedyny jarmark w Polsce odbywający się w scenerii mostu.

 

Jarmark ruszy 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. Do przybycia w to miejsce zachęcać ma nie tylko lokalizacja, ale też występy artystów: 15 grudnia zagości Majka Jeżowska, natomiast 22 grudnia Gosia Andrzejewicz. Będą też pokazy rzeźbienia w lodzie. Miejscem, gdzie odbywać będą się różnego atrakcje przyciągające, będzie amfiteatr przy spichrzach. Dodatkowo jarmark będzie sąsiadował z atrakcjami ulicy Jatki i Frymarkiem, czyli jak się wszystko połączy to będzie dość duża przestrzeń jarmarkowa. Takich atrakcji zapewne nie będzie miało żadne centrum handlowe.

 

Ponadto jak już pisaliśmy wcześniej, w centrum Bydgoszczy pojawi się zupełnie nowa forma iluminacji świątecznych, która ma być bardziej atrakcyjna niż w latach poprzednich. Jedyny wykonawca, który wziął udział w przetargu, deklaruje jej montaż do 11 grudnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy