Jesteś tutaj: Home

Święty Mikołaj przyjedzie z Laponii do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 listopad 2018 00:27

I to trzeba napisać dosłownie – 20 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym będziemy mieli prawdziwego gościa z Laponii, który będzie gościem Bydgoskiej Wigilii, chętnie robiąc sobie zdjęcia z dziećmi. Tą i wieloma innymi atrakcjami, bydgoski jarmark ma szansę stać się miejscem atrakcyjnym.

O ubiegłorocznym jarmarku najlepiej abyśmy jak najszybciej zapomnieli, gdyż nie ma czego wspominać. W tym roku jarmark odbędzie się, jak już pisaliśmy wcześniej, na ulicy Mostowej, zajmując przestrzeń całego Mostu Staromiejskiego im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Jak podkreśla zaangażowany w inicjatywę menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, będzie to jedyny jarmark w Polsce odbywający się w scenerii mostu.

 

Jarmark ruszy 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. Do przybycia w to miejsce zachęcać ma nie tylko lokalizacja, ale też występy artystów: 15 grudnia zagości Majka Jeżowska, natomiast 22 grudnia Gosia Andrzejewicz. Będą też pokazy rzeźbienia w lodzie. Miejscem, gdzie odbywać będą się różnego atrakcje przyciągające, będzie amfiteatr przy spichrzach. Dodatkowo jarmark będzie sąsiadował z atrakcjami ulicy Jatki i Frymarkiem, czyli jak się wszystko połączy to będzie dość duża przestrzeń jarmarkowa. Takich atrakcji zapewne nie będzie miało żadne centrum handlowe.

 

Ponadto jak już pisaliśmy wcześniej, w centrum Bydgoszczy pojawi się zupełnie nowa forma iluminacji świątecznych, która ma być bardziej atrakcyjna niż w latach poprzednich. Jedyny wykonawca, który wziął udział w przetargu, deklaruje jej montaż do 11 grudnia.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021