Jesteś tutaj: Home

PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 listopad 2018 07:15
PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą Fot: Bogusław Białas

W sobotę 10 listopada nie lada gratkę dla miłośników kolejnictwa – w zakładzie utrzymania PKP Cargo odbyła się otwarta dla wszystkich prezentacja lokomotyw ST44-360 oraz ET22-929. Obie lokomotywy przeszły w Bydgoszczy remonty. Jest to kontynuacja polityki PKP Cargo, przywracania historycznego malowania lokomotywą.

Lokomotywa ST44-360 została wyprodukowana w 1974 roku w Ługańsku, w tym samym roku znalazła się we flocie PKP. Najpierw służyła w lokomotywowni w Skarżysku-Kamiennej, od 2004 roku została przejęta przez Zakład Taboru PKP Cargo w Lublinie. Od 2012 roku eksploatuje ją Zakład Taboru PKP Cargo w Gdyni.

 

Natomiast lokomotywa ET-939 zbudowana została w 1985 roku we wrocławskim PAFAG. Do 2000 roku była eksploatowana przez zakład w Iławie, aby trafić na 10 lat do pracy w Zakładzie Taboru w Bydgoszczy. Od 2010 roku podlega zakładowi PKP Cargo w Gdyni.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Nie są to pierwsze lokomotywy, którym bogaty w tradycje bydgoski zakład przywrócił historyczne barwy. W kwietniu miała miejsce prezentacja lokomotywy ET22-933, której przywrócono na malowaniu herb miasta Ostrołęki. Pisaliśmy o tym - Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo przywraca historyczne barwy

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj