Jesteś tutaj: Home

Białe Błota przed drugą turą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2018 21:23

W niedzielę rozstrzygnie się kto będzie wójtem Białych Błot do 2023 roku. Sytuacja ciekawa nie tylko dlatego, że przez ostatni rok gmina ta nie miała wójta z powodu problemów z prawem Macieja K., ale również ma miejsce dość dziwna kampania – komitety nawzajem zarzucają sobie nieczystą grę, jednocześnie mimo oczekiwań społecznych nie doszło do debaty między uczestnikami drugiej tury.

Najwyższej poparcie w pierwszej turze uzyskała pracująca w Urzędzie Gminy Magdalena Maison 46,29%, przed Dariuszem Fundatorem 36.01% - różnica wynosi niecały tysiąc głosów, stąd też w drugiej turze wszystko może się wydarzyć. Bliski współpracownik sprawującego władzę wicewójta Jana Jaworskiego, Henry Sykut uzyskał 17,69%.

 

W niedzielę na prośbę mieszkańców próbowano zorganizować debatę, na której pojawił się jednak tylko Dariusz Fundator, który jak wyszło, odpowiadał na pytania mieszkańców. Magdalena Maison z zaproszenia nie skorzystała twierdząc, cytujemy - od początku kampanii są spotkania z mieszkańcami, ponieważ zależy nam na indywidualnym kontakcie z nimi. Chcemy dać się poznać wyborcom jak najlepiej, bezpośrednio odpowiadamy na ich pytania i prezentujemy program.

 

Podejście dość dziwne jak na dzisiejsze standardy prowadzenia kampanii, ale to już sprawa kandydatki i jej sztabu. O kluczowe naszym zdaniem wyzwania gminy Białe Błota zapytaliśmy kandydata Dariusza Fundatora.

 

W kwestii problemu ferm w Cielu i sprzeciwu mieszkańców, Fundator jest bezpośrednio zaangażowany w działania mające na celu niedopuszczenie do dalszej rozbudowy ferm, w tej konkretnej lokalizacji. Podkreśla, że ta lokalizacja jest nietrafiona z uwagi na zarówno bliskie sąsiedztwo głównego ujęcia wody dla mieszkańców gminy jak i bliskość zabudowy mieszkaniowej.

 

Padło również pytanie dotyczące budowy obwodnicy w Białych Błotach. Zdaniem Dariusza Fundatora sama budowa obwodnicy jest konieczna i to nie budzi żadnych wątpliwości, jednak zaznaczył, że po opracowaniu koncepcji przebiegu tej trasy powinny być przeprowadzone w tym zakresie konsultacje społeczne. Należy tutaj szukać rozwiązań dogodnych dla wszystkich mieszkańców gminy.

 

Kandydat na wójta Dariusz Fundator wielokrotnie podkreślał, że jest za zrównoważonym rozwojem całej gminy. Wszystkie sołectwa powinny mieć szanse na sprawiedliwy rozwój. Trzeba przyjąć pewne zasady i się ich trzymać – uważa kandydat na wójta. Chciały aby Wieloletnia Prognoza Finansowa była dokumentem stabilnym i niezmiennym, a zmiany były tylko kosmetyką. Pozwoli to wypracować stabilną politykę zarówno inwestycyjną jak i finansową, tak aby inwestycje planować w perspektywie kilku lat i je konsekwentnie realizować.

 

Kandydat zwrócił również uwagę na potrzebę opracowania jak najszybciej miejscowym planów zagospodarowania przestrzennego. Jego zdaniem pozwoli to bezpiecznie inwestować Przedsiębiorcom i osiedlać się nowym mieszkańcom. Co bezpośrednio będzie miało przełożenie na wzrost wpływu dochodów do budżetu.

 

Fundator chce również, aby w większym stopniu o wykorzystaniu funduszy dedykowanych poszczególnym sołectwom decydowali w większym stopniu mieszkańcy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów