Jesteś tutaj: Home

Ostatnia szansa na oddanie głosu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2018 07:05

Środa będzie ostatnim dniem, w którym będzie można zagłosować w BBO i wskazać inwestycję, która będzie zrealizowana w 2019 roku. Łącznie do wyboru na 29 osiedlach jest 252 propozycji inwestycyjnych. Do rozdysponowania w ramach BBO przewidziano ponad 13 mln zł.

Głos można oddać poprzez elektroniczny formularz na stronie - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/652955?lang=pl

 

Konieczne jest ukończenie 16 lat. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez podanie nr pesel. W tym roku glosowanie odbywa się nieco w innej formule. Na osiedla rozdysponowano bowiem kwoty gwarantowane, wyliczone z parytetu ludności. Możemy zatem wskazać nawet kilka inwestycji, jeżeli ich łączna kwota mieści się w puli dedykowanej danemu osiedlu. Ponadto możemy zagłosować na jedną z inwestycji ponadosiedlowych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja