Jesteś tutaj: Home

12 listopada wolny czy pracujący?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 27 październik 2018 20:36

Posłowie zdecydowali, że w związku z przydającą 11 listopada setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dzień następny 12 listopada będzie wolny od pracy. Jedni się cieszyli, inni krytykowali, nie wszyscy bowiem mieli mieć 12 listopada wolne. Swoje poprawki wprowadził Senat i powstał chaos.

Ustawa sejmowa nie obejmowała pierwotnie pracowników handlu, co nie spodobało się m.in. ,,Solidarności”. W piątek Senat RP zdecydował, że 12 listopada wolne powinni mieć również handlowcy, czyli formalnie przyjął ustawę ze swoimi poprawkami.

 

Teraz zgodnie procedurą legislacyjną do poprawek Senatu musi się odnieść Sejm RP, co nastąpi najprawdopodobniej dopiero na posiedzeniu w dniach 7-9 listopada. Później ustawę będzie musiał podpisać jeszcze prezydent Andrzej Duda. Taka forma procedowania dnia wolnego wywołuje glosy krytyczne związane z brakiem dbałości o jakość prawa.

 

Dzisiaj możemy jedynie domniemywać, że najprawdopodobniej dzień 12 listopada dla większości branż będzie wolny i na tej podstawie rezerwować noclegi. Pracownicy handlu pewności czy Sejm poprawki Senatu uwzględni nie mają. Dowiedzą się tego najprawdopodobniej dopiero 7 albo 8 listopada, co znacząco utrudnia praktyczne zaplanowanie potencjalnego wolnego weekendu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów