Jesteś tutaj: Home

Obradowała Rada Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 październik 2018 11:48

W środę odbyła się sesja Rady Miasta Bydgoszczy jeszcze w ramach kadencji 2014-2018, niewykluczone, że radni jeszcze w starym składzie zbiorą się na początku listopada. Nowa kadencja rozpocznie się bowiem dopiero po 16 listopada. Dzisiejsze obrady były spokojne.

Sesja rozpoczęła się od złożenia przez przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy życzeń imieninowych prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, wraz ze złożeniem gratulacji z powodu historycznego zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów.

 

Wśród punktów merytorycznych znalazło się m.in. nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 62 przy ulicy Stawowej 53 – Żołnierzy 1 Dywizjonu im. Tadeusza Kościuszki. Radni pozytywnie ocenili również politykę planistyczną prowadzoną przez bydgoski samorząd w kończącej się kadencji oraz wyrazili uwagi do uchwały krajobrazowej Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, który z Bydgoszczą oddziałuje w połnocno-wschodniej części miasta.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów