Jesteś tutaj: Home

Radni jeszcze przed wyborami będą głosowali nad in vitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 październik 2018 00:38

W środę 17 października odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, dosłownie na pięć dni przed wyborami. Tematem sesji będzie program refundacji in vitro. Sesja została zwołana przez radnych Platformy Obywatelskiej.

Z racji tego, że temat in vitro budzi wśród samorządowców duże emocje szykuje się dość gorąca sesja. Tym bardziej, że będzie to jeden z ostatnich dni kampanii wyborczej.

 

Założenia uchwały zakładają udzielenie w latach 2019-2023 wsparcia 103 parom zabiegu dotacją w wysokości 7 tys. zł, co kosztować powinno przez cały okres trwania programu 2 mln zł.

 

Program refundacji in vitro Rada Miasta przyjęła w ubiegłym roku głosami koalicji PO – SLD Lewica Razem, przy stanowczym sprzeciwie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Później błędów formalnych dopatrzył się wojewoda, który uchwałę o refundacji programu in vitro uchylił. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zgodził się z argumentami wojewody. Będzie to zatem drugie podejście do in vitro w bydgoskim samorządzie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10