Jesteś tutaj: Home

Mural poświęcony Gollobowi został zniszczony kilka godzin po odsłonięciu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 11:34

W sobotę przy ulicy Nakielskiej odsłonięty został mural poświęcony legendzie polskiego żużla Tomaszowi Gollobowi, który od wielu miesięcy boryka się z niepełnosprawnością ruchową, spowodowaną tragicznym wypadkiem podczas treningi przed zawodami motocrossowymi. Na mural złożyli się internauci, malowidło jednak zostało już zniszczone.

Mural powstał z inicjatywy kierownika żużlowej Polonii Bydgoszcz Marcina Stawluka. W internecie zorganizowano zbiórkę, w ramach której uzbierano blisko 14 tys. zł. Sam mural wykonał artysta Bartek Bujanowski.

 

W sobotę odbyło się wielkie otwarcie, wieczorem okazało się, że ktoś to dzieło zniszczył. Na muralu pojawiło się kilka bohomazów psujących wartość artystyczną muralu. Sprawę bada Policja. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że miasto sfinansuje naprawę muralu. Pozostaje jednak pytanie co dalej – czy w przyszłości nie znajdą się pseudoartyści wandale? Pojawia się pomysł, aby zamontować monitoring.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy