Jesteś tutaj: Home

Przez zabudowania Osowej Góry tory kolejowe nie będą przebiegać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 październik 2018 07:00

Uspokajamy mieszkańców Osowej Góry, iż koncepcja posła Pawła Skuteckiego, aby budować przez Osowę Górę, Siecienko i Wtelno linię kolejową do Koronowa nie będzie realizowana. Takiej możliwości w najbliższych latach nie widzi Ministerstwo Infrastruktury.

O pomyśle parlamentarzysty pisaliśmy kilka tygodni, po tym jak skierować ją na drodze interpelacji poselskiej do resortu infrastruktury. W ocenie podsekretarza stanu Andrzeja Bittela realizacja tej koncepcji jest nieopłacalna ekonomicznie, z jednej strony wymagać będzie dużych nakładów finansowych, którymi PKP PLK obecnie nie dysponuje, z drugiej zaś wydłużyłaby trasy pociągów - Jednocześnie trzeba zauważyć, że proponowany ciąg oznaczałby wydłużenie trasy pociągów: długość postulowanego odcinka Bydgoszcz Osowa Góra – Koronowo – Wierzchucin to ok. 85 km, natomiast ta sama relacja przez linię nr 201 liczy 54 km – informuje w imieniu ministerstwa Bittel.

 

Ministerstwo nie wyklucza natomiast budowy skomunikowania Bydgoszczy z Koronowem po bardziej realnej trasie, poprzez budowę linii kolejowej z Maksymilianowa do Koronowa (do zbudowania byłoby około 10 km torów). Takie zadanie mogłoby być zrealizowane w perspektywie do 2027 roku, pod warunkiem zaangażowania się przede wszystkim Samorządu Województwa. Wstępną chęć rozpoczęcia prac studialnych miał wyrazić już Urząd Marszałkowski.

 

Poseł Paweł Skutecki, kandyduje obecnie z komitetu Kukiz15 na urząd prezydenta Bydgoszczy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów