Jesteś tutaj: Home

Przez zabudowania Osowej Góry tory kolejowe nie będą przebiegać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 październik 2018 07:00

Uspokajamy mieszkańców Osowej Góry, iż koncepcja posła Pawła Skuteckiego, aby budować przez Osowę Górę, Siecienko i Wtelno linię kolejową do Koronowa nie będzie realizowana. Takiej możliwości w najbliższych latach nie widzi Ministerstwo Infrastruktury.

O pomyśle parlamentarzysty pisaliśmy kilka tygodni, po tym jak skierować ją na drodze interpelacji poselskiej do resortu infrastruktury. W ocenie podsekretarza stanu Andrzeja Bittela realizacja tej koncepcji jest nieopłacalna ekonomicznie, z jednej strony wymagać będzie dużych nakładów finansowych, którymi PKP PLK obecnie nie dysponuje, z drugiej zaś wydłużyłaby trasy pociągów - Jednocześnie trzeba zauważyć, że proponowany ciąg oznaczałby wydłużenie trasy pociągów: długość postulowanego odcinka Bydgoszcz Osowa Góra – Koronowo – Wierzchucin to ok. 85 km, natomiast ta sama relacja przez linię nr 201 liczy 54 km – informuje w imieniu ministerstwa Bittel.

 

Ministerstwo nie wyklucza natomiast budowy skomunikowania Bydgoszczy z Koronowem po bardziej realnej trasie, poprzez budowę linii kolejowej z Maksymilianowa do Koronowa (do zbudowania byłoby około 10 km torów). Takie zadanie mogłoby być zrealizowane w perspektywie do 2027 roku, pod warunkiem zaangażowania się przede wszystkim Samorządu Województwa. Wstępną chęć rozpoczęcia prac studialnych miał wyrazić już Urząd Marszałkowski.

 

Poseł Paweł Skutecki, kandyduje obecnie z komitetu Kukiz15 na urząd prezydenta Bydgoszczy.

 

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.